Plan lekcji
Zapoznaj się z aktualnym planem lekcji w Naszej szkole.
 
Jadłospis
Zobacz co Nasza kuchnia serwuje w tym tygodniu na obiady.
 
Dowóz dzieci
Harmonogram dowozu
dzieci do Naszej szkoły.
 
Zgubiłeś legitymację?
Zapoznaj się
jak uzyskać duplikat.
 
Smaller Default Larger

Co roku 11 listopada obchodzimy rocznicę jednego z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jest to data radosna, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Solcy  Wielkiej chcieli ją uczcić – radośnie. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nasza szkoła zorganizowała koncert pt. „Rozśpiewana Niepodległa”. Kiedy młodzi legioniści szli w bój, towarzyszyły im pieśni i piosenki  powstające w okopach, na froncie. Pozwalały one przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały. Są one częścią naszej historii i narodowej kultury. Zawsze wzruszały polskie serca.

 

niep (1)
niep (2)
niep (3)
niep (4)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Celem naszej uroczystości było to, aby te pieśni ciągle żyły i żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało. Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki chcieliśmy złożyć tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty upragnioną wolność.

 Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe. Uroczystość rozpoczeła się od odśpiewania hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W dalszej kolejności cała społeczność szkolna (każda klasa) oraz nauczyciele , pracownicy szkoły zaśpiewali polskie pieśni legionowe oraz współczesne. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników wybrzmiały między innymi: „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Szara piechota”, „Pierwsza brygada”, „Myślę o Polsce”. Pieśni poprzedzone były krótkim komentarzem ukazującym historię Polski od czasów rozbiorów do II wojny światowej.

W ramach obchodów Święta Ńiepodległości zorganizowano w naszej szkole również „Dyktando Patriotyczne”, które cieszy się od kilku lat dużym zainteresowaniem uczniów.

Wszyscy uczestnicy uroczystości wykazali się wspaniałymi umiejętnościami  i zaangażowaniem.

Justyna Redlicka