Smaller Default Larger

Sport to zdrowie, tak mówią wszyscy związani ze sportem, Sport to zdrowie, tak mówią wszyscy związani ze sportem, wpływa na kondycję i kształtuje charakter człowieka.

Światowy Dzień Sportu obchodzony jest 6 kwietnia, data ta nie jest przypadkowa. Została wybrana dla upamiętnienia otwarcia pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w Atenach w kwietniu 1896 roku, były to pierwsze w epoce nowożytnej takie igrzyska. W Światowym Dniu Sportu podkreśla się rolę i wpływ sportu  na przestrzeganie praw człowieka, usuwanie barier i promowanie ludzkiej solidarności na świecie. Do tego celu zaangażowane zostały rządy państw i różnych organizacji międzynarodowych. Sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne jak myśli przeciętny człowiek, ale to szkoła życia, to nauka cierpliwości, systematyczności oraz nauczanie jak współpracować w grupie.

Dzień Sportu to święto dla wszystkich nie tylko dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Światowy Dzień Sportu obchodzony jest 6 kwietnia, data ta nie jest przypadkowa. Została wybrana dla upamiętnienia otwarcia pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w Atenach w kwietniu 1896 roku, były to pierwsze w epoce nowożytnej takie igrzyska. W Światowym Dniu Sportu podkreśla się rolę i wpływ sportu  na przestrzeganie praw człowieka, usuwanie barier i promowanie ludzkiej solidarności na świecie. Do tego celu zaangażowane zostały rządy państw i różnych organizacji międzynarodowych. Sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne jak myśli przeciętny człowiek, ale to szkoła życia, to nauka cierpliwości, systematyczności oraz nauczanie jak współpracować w grupie. Dzień Sportu to święto dla wszystkich nie tylko dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Nasze przedszkolaki dziś uczciły ten dzień na sali gimnastycznej. Promowały zdrowy tryb życia oraz uczyły się pogłębiać takie wartości jak równość, szacunek i zasady fair play. Uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych (rzut woreczkiem do celu,  tor przeszkód, wyścigi z szarfą, zabawy z piłką). Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. 

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za poprowadzenie mini olimpiady, oraz za poświęcony nam czas i wielką atrakcję, jaką były te zajęcia sportowe. Z niecierpliwością czekamy na następną taką zabawę - Smerfy

sport001
sport002
sport003
sport004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4