Plan lekcji
Zapoznaj się z aktualnym planem lekcji w Naszej szkole.
 
Jadłospis
Zobacz co Nasza kuchnia serwuje w tym tygodniu na obiady.
 
Dowóz dzieci
Harmonogram dowozu
dzieci do Naszej szkoły.
 
Zgubiłeś legitymację?
Zapoznaj się
jak uzyskać duplikat.
 
Smaller Default Larger

To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone jest corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone jest corocznie 22 marca. Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.  

woda001
woda002
woda003
woda004
woda005
woda006
woda007
woda008
woda009
woda010
woda011
woda012
woda013
woda014
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

     

W ramach obchodów Światowego Dnia Wody, uczniowie z klasy siódmej zrealizowali   i zaprezentowali projekt o ,,Wodzie”. Na lekcji chemii uczniowie w grupach zaprezentowali swoje prace w postaci plakatów i lapbooków. Przekazali wiele ciekawych informacji związanych z wodą m. in. jej zasobami na Ziemi, właściwościami, rodzajami, znaczeniem zarówno dla człowieka jak i roślin oraz zwierząt. Niektórzy powiedzieli o zanieczyszczeniach i racjonalnym gospodarowaniu wodą. Nie zapomnieli o edukacji globalnej, zwrócili uwagę na fakt braku wody w niektórych miejscach na ziemi. Wykonali modele cząsteczek wody. Jedna z grup podczas prezentacji zaangażowała całą klasę, dziewczynki przygotowały zagadki dla swoich koleżanek i kolegów. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prac, które znajdują się na szkolnym korytarzu pierwszego piętra.      

Realizacja projektu uświadomiła każdemu, że woda jest największym skarbem, każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, że zabraknie wody w naszym kranie.

 Antoine de Saint-Exupéry napisał o wodzie: „Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym  życiem.” Zatem pamiętajmy o wodzie nie tylko 22 marca i w śmigus dyngus, ale przez cały rok