Plan lekcji
Zapoznaj się z aktualnym planem lekcji w Naszej szkole.
 
Jadłospis
Zobacz co Nasza kuchnia serwuje w tym tygodniu na obiady.
 
Dowóz dzieci
Harmonogram dowozu
dzieci do Naszej szkoły.
 
Zgubiłeś legitymację?
Zapoznaj się
jak uzyskać duplikat.
 
Smaller Default Larger

przedszk ratują

Wczoraj zakończył się cykl spotkań w przedszkolu realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem programu było poznanie zasad pierwszej pomocy. Ale to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego przedszkolaki uczyły się podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajały się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane były właściwe nawyki, dlatego pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym.  Wczoraj zakończył się cykl spotkań w przedszkolu realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Celem programu było poznanie zasad pierwszej pomocy. Ale to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego przedszkolaki uczyły się podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajały się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane były właściwe nawyki, dlatego pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym.  Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej, a odpowiednie pomoce pozwalały skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniach, dlatego już dziś potrafią wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce. Każdy przedszkolak na zakończenie spotkania przeszedł egzamin małego ratownika i otrzymał certyfikat